Від атеїзму через православ’я, протестантизм та свідків Єгови – до католицької Церкви!

Автор: świadectwo

Я народився в Радянському Союзі. Батьки охрестили мене потай, запросивши православного священика додому; але віри вони не практикували. Як зізналася одного разу мама, вона навіть не знала, хто такий Ісус Христос… І хоча вона кілька разів намагалася завести мене до церкви, в якій я був хрещений (православної), але там я почувався дуже недобре — може, через моє грішне життя; може, також через те, що Служби Божі там велися церковнослов’янською мовою і тривали довго, а сісти було ніде.

Я народився в Радянському Союзі. Батьки охрестили мене потай, запросивши православного священика додому; але віри вони не практикували. Як зізналася одного разу мама, вона навіть не знала, хто такий Ісус Христос… І хоча вона кілька разів намагалася завести мене до церкви, в якій я був хрещений (православної), але там я почувався дуже недобре — може, через моє грішне життя; може, також через те, що Служби Божі там велися церковнослов’янською мовою і тривали довго, а сісти було ніде. Наскільки пригадую, я почав вірити в Бога приблизно у 16 років, коли хтось мені подарував Біблію (протестантську версію, без второканонічних книг). Я почав читати її. Проте мій шлях до католицької Церкви був довгий і тернистий. Тоді нас активно євангелізували протестанти і сектанти. Тому перші книжки, що стосувалися віри в Бога, потрапляли до моїх рук від них. То була література баптистів, п’ятдесятників, свідків Єгови. Прочитавши їхні книжки, я отримав спотворене тлумачення Святого Письма і мав переконання, яке поширювали свідки Єгови, буцімто Церква походить від диявола. Пізніше я вирішив, що єдиною істинною вірою є вчення свідків Єгови, оскільки вони самі про це навчають. Я перечитав дуже багато їхніх журналів («Вартова Башта» і «Пробудись») та книжок: вони так регулярно мені їх постачали, аж ледь залишався час читати саму Біблію… Усі ці роки я жив у гріхах і навіть не знав, що таке сповідь і Святе Причастя. Тому й не міг позбутися гріховного тягаря, який тільки збільшувався. Тоді ще й не зовсім усвідомлював, що я грішник. Одного разу я зрозумів, що не знаю, в чому сенс мого життя. Мав непогані досягнення в освіті, бізнесі, вже був одружений, мав квартиру та перспективи для матеріального добробуту… Проте для чого жити далі — не знав. І я дуже щиро й гаряче почав молитися до Бога ось такими словами: «Господи, я не знаю, для чого живу. Маю багато земних благ і можу здобувати їх далі, але я готовий Тобі це все віддати, аби Ти лиш показав, для чого мені далі жити, щоб Ти вів мене у житті…»

Відтоді почалося моє навернення, і я навіть вважаю той день початком свого нового життя. Я навчався розуміти Біблію не так, як трактували її сектанти. Повикидав усю літературу свідків Єгови і читав лише Біблію. В інтернеті (й не тільки) поширював інформацію про брехню, якої навчають свідки Єгови. Я розмістив цю інформацію також на форумі Львівської греко-католицької духовної семінарії — і через той форум один семінарист почав переписуватися зі мною та відкривати істинне вчення католицької Церкви.