Вірність – це норма

Автор: Mirosław Rucki

Вірність – це одна з найважливіших рис Бога, в якого вірують християни, і перед яким укладають Таїнство Шлюбу під час вінчання. Вірність – це норма, а не перебільшена вимога. І хоча іноді подружжю легко зберегти вірність, а іноді важче, вони в будь-яких умовах повинні бути вірними один одному.

Таїнство Шлюбу встановив сам Господь Бог на початку світобудови (див. Бут. 2,24), а Ісус Христос підтвердив його своїм авторитетом Сина Божого (Мт. 19,5-6). Це таїнство побудовано на фундаменті взаємної любові чоловіка та жінки, а джерело цієї любові – сам Ісус Христос. Але справжня любов повинна бути добровільною і вірною, інакше це взагалі не любов. Тому без вірності шлюб сам по собі стає безглуздим. Якщо ми укладаємо непорушний шлюбний союз перед обличчям вірного Бога, цей союз вже за своїм визначенням має бути вірним: «Вірний Бог, що вас покликав до спільности з своїм Сином Ісусом Христом, Господом нашим» (1Кор. 1,9).

На жаль, іноді трапляється, що подружжя уклало Таїнство Шлюбу, але, незважаючи на це, один з них зрадив або навіть пішов жити до іншої особи. Страждання зрадженого і кинутого величезні, а відчай підштовхує до найпростішого виходу: я повинен знайти собі нову пару «для втіхи». Єдина проблема полягає в тому, що Бог такої «втіхи» не визнавав, не визнає і ніколи не визнає дійсною. Ісус однозначно говорить: «Кожний, хто відпускає свою жінку й одружується з іншою, чинить перелюб; і той, хто одружується з розведеною з чоловіком, чинить перелюб» (Лк. 16,18). Перелюб – смертний гріх, і він має місце в кожному статевому зв’язку із третіми особами за межами подружнього союзу. Тут немає винятків, ні поблажок: Ісус не залишає нам ніяких можливостей інакше розуміти ці слова, крім як у прямому сенсі. Бог з’єднав подружжя в Таїнстві Шлюбу на їх власне прохання і залишається вірним своїм рішенням за будь-яких обставин. І «якщо деякі стали невірними, хіба ж їхня невірність знищить вірність Божу? Ясно, що ні! Треба визнати радше, що Бог правдомовний, а кожний чоловік брехливий» (Рим. 3,3-4). А брехня, як відомо, завжди виходить від сатани…

У цій ситуації для віруючої людини немає іншої можливості, як зберігати подружню вірність всупереч зраді одного з подружжя. Це дуже важке завдання, яке приносить страждання, але в кінцевому підсумку тільки в цьому випадку покинутий чоловік (дружина) може залишатися в єдності з Богом і отримати вічне життя і нагороду в небі. Таким чином, страждання в єдності з Ісусом Христом дають щастя, як Він сам обіцяв: «Будь вірний до смерті, і дам тобі вінець життя» (Одкр. 2,10). А саме Ісус має що сказати в цьому випадку.

Правда, сам Ісус не був одружений, і можна було б подумати, що він ніколи не відчув на собі, що таке зрада найкоханішої в світі людини – дружини. Але ж нам відомо, що Ісус був засуджений до смерті саме в результаті зради. Юду Іскаріотського, що зрадив Його, Ісус любив не менше, ніж інших 11 апостолів, і запросив його на свою останню пасхальну вечерю, й до самого кінця залишався вірним своїй любові до нього, надаючи йому можливість покаяння. Разюче, що Юда зрадив Ісуса поцілунком, яким люди зазвичай висловлюють один одному любов і повагу. Цей поцілунок став для Ісуса смертельним вироком.

Але хіба зрада Юди викликала в серці Ісуса спрагу помсти? Хіба Ісус вирішив: «Якщо мене зрадили, то і я можу зрадити інших!»? Нічого подібного! Ісус залишився вірним своєму вибору, і ми можемо бути на 100% впевненими, що якби Юда прийшов до підніжжя хреста, то почув би такі ж слова прощення, як і солдати, які розіп’яли Ісуса: «Отче! Пробач їм, бо вони не знають, що роблять!» (Лк. 23,34). Але Юда продовжував занурюватися в гріх зради і, врешті-решт, здійснив самогубство, сам прирікаючи себе на вічне засудження. Зрада Юди не перекреслила вірності Ісуса Христа.
І тому Ісус, що відчув на собі всі можливі страждання, відомі людям, має право вимагати від своїх послідовників, щоб зберігали вірність до самої смерті, навіть коли їх зраджують. Але Він не тільки ставить таку вимогу, але й дає нам сили жити у вірності. Ці сили виходять від Святого Духа, тому що вірність є в списку Його дарів (Гал. 5,22). Вибір залишається за нами: чи живемо в єдності з Богом, уникаючи перелюбу та інших гріхів, і наповнюємося Святим Духом і Його силою, або свідомо занурюємося в гріхи, забираючи в самих себе можливість спасіння від вічної смерті.

Один із способів зберігати подружню вірність незважаючи на зраду іншої сторони – це Рух Вірних Сердець. Протягом декількох років існування Руху ми стали свідками цілющого прощення, яке давало вірним з подружжя справжній спокій серця і спонукало до любові. А в кількох випадках сталося неможливе: невірний з подружжя покаявся і повернувся в свою сім’ю. Тому кожного, хто відчуває серйозні труднощі у своєму шлюбі, укладеному перед обличчям Бога, ми запрошуємо вступити в РВС. Залишатися один на один зі своєю проблемою небезпечно! Господь Ісус Христос завжди готовий тобі допомогти, а люди, яких об’єднує віра і любов, підтримують один одного в молитві, яка допомагає прощати і зберігати вірність.

Щоб вступити в РВС, необхідно:

  • прийняти рішення ніколи не вступати ні в які статеві стосунки ні з ким, крім особи, з якою було укладено Таїнство Шлюбу;
  • прийняти Таїнство Покаяння (сповідатися);
  • прийняти Святе Причастя;
  • прочитати з вірою таку молитву:

Молитва посвяти свого життя Господу Ісусу

Господи Ісусе Христе, я віддаю тобі мій важкий шлюбний союз. Дякую Тобі, що ти поєднав нас нерозривним зв’язком, дав нас один одному і укріпив наш союз Таїнством Шлюбу – але зараз нам необхідна Твоя допомога та зцілення.
Я віддаю Тобі, Господи, свою пам’ять, розум, душу і тіло. Прошу Тебе, навчи мене любити дружину (чоловіка) і дітей справжньою любов’ю, що виходить від Тебе.

Ісусе Христе, дай нам чисті серця, схожі на Твоє пречисте Серце. Допоможи мені зберегти вірність в моїй важкій ситуації і дай мені ласку, щоб я міг(могла) пробачити своїй дружині (чоловіку) всі образи і душевні рани. Щоб я не втрачав(ла) надії на повернення і примирення навіть в ситуації розлучення і сепарації.

Очищуй мої думки, щоб я міг(могла) зберігати вірність і любов. Нехай мені в цьому допомагає щоденна молитва на розарії та коронка до Божого Милосердя, регулярна участь у святій Месі і часте Причастя. Обіцяю намагатися не перебувати в гріху, а кожен раз, якщо станеться падіння, відразу ж сповідатися в Таїнстві Покаяння. Допомагай мені і зміцнюй мене силою Таїнства Шлюбу, яке залишається в силі, незважаючи на обставини, що склалися.

Господи Ісусе, будь єдиним Господом мого життя. Вчи мене бути здатним(ною) контролювати мої сексуальні прагнення, щоб моя любов до дружини (чоловіка) розвивалася і була вірною до смерті, як у день вінчання.
Очищуй мою любов від усілякого егоїзму, щоб я завжди знаходив(ла) сили прощати, не зберігав(ла) образи і вмів(ла) молитися за дружину (чоловіка). Я приймаю рішення ніколи не купувати, не читати і не дивитися журналів, програм і фільмів порнографічного змісту, щоб зберегти чистоту серця, завдяки якій я зможу стати перед обличчям Бога. Допомагай мені уникати всього, що неволить, вводить в залежність і приводить до зла.

Пресвята Маріє, веди мене шляхом віри до єдиного джерела любові нашого шлюбного союзу – до Ісуса, щоб я не переставав(ла), вірити в Нього і довіряти Йому. Амінь.

Після вступу до РВС обов’язково повідом нам про це, щоб ми могли записати твоє ім’я в Книгу Вірних Сердець і вислати тобі спеціальне благословення. Не забувай щодня молитися цією молитвою за свого невірного чоловіка (дружину), за всіх членів РВС і за нашу редколегію, а весь Рух буде молитися за тебе. Повідом про Рух своїм близьким, які відчувають подружню кризу, щоб вони включилися в цю молитву, і любов’ю і прощенням подолали тимчасові труднощі. Вірний Бог не залишить без допомоги нікого, хто намагається зберігати вірність!