Про нас

Наш журнал з’явився у 1975 році, а його засновником і першим головним редактором був о.Тадеуш Мишчинський TChr.

Головне завдання «ЛЮБІТЬ ОДНЕ ОДНОГО!» – формування християнського підходу, заснованого на ідеї громадського “християнського походу” любові, запропонованої примасом Августом Блонда і записаної примасом Стефаном Вишинським. Вона являє собою цікаву програму – закорінену у вірі в Бога – доброзичливого ставлення до іншої людини.

Спочатку наш журнал видавався невеликими накладами і відзначався досить скромною графікою. Адресований він був до всіх. Але мав обмежений радіус дії. По смерті о.Мишчинського у 1991 році Братство Христа постановило розвивати започатковану о.Мишчинським справу за межами Польщі. Наступним головним редактором двохмісячника став о.Мечислав Піотровський, який залишається ним і понині. Новий редактор відчув необхідність у створенні для католицької молоді альтернативного видання поряд з журналами типу Браво чи Попкорн, котрі негативно діють на психіку та деформують духовність юних читачів і котрі на початку 90-х заполонили ринок періодичних видань для підлітків. У тому, що цей діагноз був поставлений правильно, редакція переконалась дуже швидко, коли попит на журнал почав рости – разом з цією обставиною збільшувався і наклад двохмісячника. Нині польське видання «ЛЮБІТЬ ОДНЕ ОДНОГО!» виходить у світ накладом у 220 тис. примірників, з яких близько п’ятої частини надходить до польських громад за кордоном. Судячи з відгуків читачів, цей журнал відповідає потребам з огляду на зрозумілий і доступний виклад основ віри, а також християнської етики поряд з оригінальними оповіданнями – прикладами вирішення життєвих проблем у світлі заповідей та Євангелія. Читачі шукають відповіді конкретної та ясної, навіть якщо ця відповідь буде жорстокою.

«ЛЮБІТЬ ОДНЕ ОДНОГО!» намагається публікувати саме такі тексти. Від самих читачів відходить ініціатива, щоб якнайбільше уваги приділяти питанням чистоти. Це пояснюється тим, що у цій сфері духовна порожнеча відчувається найгостріше. Не ігноруються, до речі, й інші теми: з’являються публікації на тему молитви, страждань, віри в Бога на тлі життєвих проблем, зцілення, а також матеріали, які стосуються особливостей сьогодення.

«ЛЮБІТЬ ОДНЕ ОДНОГО!» зустрічається з живими відгуками, котрі надходять не лише через численну кореспонденцію, але й у вигляді пожертвувань читачів. Завдяки цьому журнал не лише існує , а ще отримує таким чином можливість надсилати видання безкоштовно найбіднішим читачам (а це становить майже одну третину накладу!), і ще понад 10 тис. екземплярів кожного польськомовного номеру безкоштовно надсилати полякам у країни колишнього СРСР. Також, завдячуючи пожертвуванням, побачило світ 7 безкоштовних номерів російської версії журналу «ЛЮБІТЬ ОДНЕ ОДНОГО!» (останній – накладом 200 тис. примірників), які були розіслані безкоштовно католицьким спільнотам на Сході. Журнал читають там не лише католики, але і православні, котрі використовують його в катехизації. Розповсюдженням російськомовного «ЛЮБІТЬ ОДНЕ ОДНОГО!» займається о.Юзеф Кубицький із Бюро Допомоги Сходу Польського єпископату. З’явилося також шість номерів англомовної версії (Love one another), яка розходиться в основному у США, а також у Канаді (та в Африці), а в 2005 році, за ініціативою Конгрегації Сестер Місіонерок Любові, був розроблений і виданий перший номер румунської, угорської а також словацької версій. Розповсюдженням журналу в цих країнах займаються сестри місіонерки, розповсюдженню польського видання сприяє велика мережа добровільних розповсюджувачів у своїх спільнотах.