Числа підтверджують нашу віру

Я – інженер, і можливо тому числа можуть мене багато в чому переконати. Чисельні представлення результатів досліджень Туринської Плащаниці не залишають сумнівів: Христос воістину воскрес!

Професор Філіп Вібе (Philip Wiebe) зазначає: “Гегемонія науки в Західній культурі та присвоєння нею права визначати рамки для християнської віри ставить релігію в оборонну позицію, особливо там, де мова йде про Бога, який діє у світі” (матеріали конференції Scientific Approach to the Acheiropoietos Images, Frascatti 2010). Нам важко повірити, що Бог взагалі діє, ми часто схильні вважати, те що відбувається – це результат збігів і випадковостей. Тому Христос підготував для нас трохи вражаючих чисел, які доводять, що випадковості в цьому питанні неможливі.

Вчені Фанті і Марінеллі (Fanti і Marinelli), запропонували модель аналізу результатів досліджень Туринської Плащаниці з використанням теорії ймовірності. У рефераті, який був прочитаний на конгресі синдонологів в Турині в 1998 році (III Congresso Internazionale di Studi sulla Sindone Torino, 5-7 Giugno 1998) вони описали свої розрахунки. В розрахунках були прийняті до уваги 100 чинників різного значення, які стосуються самої тканини, мікрочастинок знайдених на ній, плям крові, зображення тіла на тканині, інших зображень на тканині (монети, написи тощо), загальних рис зображеної людини, історичних даних, а також відомостей про Ісуса Христа, взятих із Старого і Нового Завітів. Результат приголомшливий: ймовірність автентичності Туринської Плащаниці 100% з похибкою 10-83, а ймовірність, що вона – середньовічна підробка, дорівнює 0% з похибкою 10-183.

На всякий випадок поясню, що означає число 10-83. Навколо нас є досить великий всесвіт, повний всіляких фізичних тіл, які складаються з маленьких частинок. Цих частинок дуже багато; учені порахували, що їх приблизно 1080 (тобто одиниця і 80 нулів). У цих умовах ймовірність 100% з похибкою 10-80 означала б, що кожна частинка всесвіту підтверджує справжність Плащаниці, і лише одна з них могла б її заперечувати, якщо б ми її знайшли. Таким чином, ймовірність автентичності Плащаниці 100% з похибкою 10-83 схожа на ймовірність існування в тисячі всесвітів такої однієї частинки, яка голосує “проти”.

І якщо таке число ще якось можна собі уявити, то абсолютно не піддається уяві ймовірність підробки Плащаниці в середньовіччі. 0% з похибкою 10-183 означає, що ми перерили 10103 (професійно таке число слід було б назвати “тисяча гуголів”) всесвітів, і ніде не знайшли жодної частинки, яка підтверджує можливість фальсифікації Плащаниці в середньовіччі…

У нашому світі наукові знання настільки великі, що важко знайти когось, хто має глибокі знання в кількох наукових дисциплінах, і зовсім неможливо знайти людину, яка розбирається у всіх областях науки. Тому твердження, що “вчені визначили те або це”, носять найчастіше риси пропаганди: фахівці сперечаються між собою на такому рівні, що нормальній людині не зрозуміти, про що вони говорять взагалі. І з цієї ж причини журналісти можуть писати різноманітні казки, з якими фахівці навіть не можуть сперечатися, настільки вони відірвані від дійсності.

Саме тому 24 видатних вчених, які багато років займаються дослідженням Туринської Плащаниці, склали список фактів, які безпосередньо пов’язані з цим полотном. У список включено 148 фактів, встановлених вченими, які визнані всіма без винятку дослідниками (87 з них – це безперечні відкриття, що стосуються того, що знайдено на полотні). Кожний з цих фактів має бути прийнятий до уваги в будь-якій дискусії на тему Плащаниці; жодним з них не можна знехтувати. Далі є 39 гіпотез, прийнятих як достовірні більшістю вчених, але деякі все-таки ставлять їх під сумнів. Крім того, в списку існує 21 безперечна аналогія між біблійним Ісусом Христом і зображенням Людини на Плащаниці. У своїй статті автори, посилаючись на 196 спеціалістичних наукових публікацій, стверджують: “Було запропоновано до розгляду багато гіпотез, що пояснюють появу зображення на Плащаниці, але досі жодна науково обґрунтована гіпотеза не охопила всіх фактів, виявлених на ній. (…) Деякі гіпотези природного походження в даний час перевіряються, причому немає підстав для відкидання гіпотези про Воскресіння Ісуса з Назарету” (G. FANTI i in., Evidences For Testing Hypotheses About the Body Image Formation of the Turin Shroud. The Third Dallas International Conference on the Shroud of Turin: Dallas, Texas, September 8-11, 2005).

Ісус Христос двічі підтвердив своє Воскресіння: залишивши відбиток свого тіла на тканині Плащаниці, і потім перебуваючи протягом 40 днів з Апостолами, які Його бачили і з Ним спілкувалися, і навіть до Нього торкалися. Протягом майже 2000 років людям достатньо було свідчення Апостолів, очевидців, що бачили Воскреслого, але сьогодні “раціональний” світ, який сліпо вірить матеріалістичній науці, отримав незаперечний речовий доказ реальної влади Ісуса над матеріальним світом, а також над життям і смертю. Тому у нас є солідні підстави повірити, що Ісус насправді помер за наші гріхи і справді воскрес із мертвих, щоб дати нам вічне життя. У нас є достатні підстави, щоб повірити в Ісуса і довірити Йому своє життя.